Patlayıcı Ürünler Takip Sistemi

Sivil kullanım amaçlı patlayıcıların üretiminden, tüketimine kadar geçen sürede karekod ile takip edilmesi 2019 yılı itibari ile ülkemizde de zorunlu hale gelmiştir. Avrupa’da 2008 yılından beri uygulanmakta olan bu takip sistemi, üretimin zor ve tehlikeli koşullarından dolayı uzmanlık içeren bir çalışma gerektirmektedir. Patlayıcı Takip Sistemlerinin temel amacı üretilen patlayıcının üretim, depolama, sevkiyat ve kullanım kayıtlarını her bir üretilen birim için için bir seri numarası ile kayıt altına almak ve otoritenin prosedurel faaliyetlerini azaltmaktır. Sistem gerektiğinde bu kayıtlar üzerinden her bir birimin yaşam döngüsünde yerini bulabilmektedir.

Firmamız takip sistemlerindeki deneyimlerini patlayıcı ürünlerinin dinamikleri ile birleştirerek, ülkemizdeki bir çok sivil kullanım amaçlı patlayıcı üreten firmaya çözümler üretmiştir.

Çözümlerinde endüstrinin yüksek güvenlik gereksinimi göz önünde bulundurarak mümkün olan en üst seviyede ATEX sertifikası olan ekipmanlar ile donanımsal tasarımlar gerçekleştirmektedir.

T.C. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Güvenlik Daire Başkanlığı Patlayıcı Madde İşlemleri Şube Müdürlüğü tarafından sivil amaçlı kullanılan patlayıcı maddelerin üretiminden, depolanmasından, taşınmasından ve sarf edilmesine kadar geçen tüm süreçleri anlık izleyebilmek için PATBİS programı geliştirilmiştir.

PATBİS ve FEMM sisteminin belirlemiş olduğu kodlama ve veri toplama standartlarına uygun olarak üretmiş olduğumuz sistemlerimiz ile kapsüle duyarlı, ağır anfo, anfo ve kapsül ürünlerini serileştirebilir, saha içerisindeki hareketlerini takip edebilmek için PATBİS sistemine bildirimlerinizi hazırlayabilirsiniz.

Ayrıca bu ürünlerin satış,sevkiyat ve patlatma operasyonlarını gerçekleştiren depolama hizmetlerini veren firmalar içinde bulut tabanlı çözümlerimiz bulunmaktadır.

Firmamız ilaç endüstrisi için buna benzer projelerde 2009 yılından beri yer almakta ve başarılı sonuçlara müşterile ile birlikte yürümektedir. Daha detaylı bilgi ve demo için lütfen satış temsilcimiz ile iletişime geçin.

Kapsül hiyerarşi oluşturma sistemi
Dinamit hiyerarşi oluşturma sistemi
Menü