İlaç Takip Sisteminde, üretim aşamasından paketleme aşamasına kadar özenle ürettiğiniz ilaçların izlenebilir kılınması için özveriyle çalışıyoruz

AGE Bilgisayar Sistem Otomasyon Faaliyetleri yenilikçi teknolojileri kullanarak müşterilerine kaliteli ve etkin bir hizmet sunma odaklı çalışmalarına 2003 yılında Ankara’da başlamıştır. Kurulduğu tarihlerde odaklandığı endüstriyel otomasyon yazılımları konusunda yaptığı çalışmaları, kısa bir zaman aralığında bir çok tıbbi tahlil laboratuvarı tarafından kullanılan ürünlere dönüştürmüştür. Firma faaliyet gösterdiği sağlık sektörünün ihtiyaçlarını gözlemleyerek 2007 yılından bu yana “Tıbbi Tahlil Laboratuvarları Otomasyonu”, “İlaç Takip Sistemi” ve “Sıcaklık Nem Takip Sistemleri” konusunda çalışmalar yapmaktadır. Deneyimli kadrosunun kazandırdığı ivme ile bir çok kobinin yazılımsal ve donanımsal problemlerini kısa zamanda, kabul edilebilir maliyetler ile çözümleyip ulusal ve uluslararası projelerde çözüm sağlayıcı olarak yer almıştır .

Özellikle 2007 yılından itibaren Türkiye İlaç Endüstrisinde ihtiyaç duyulan İlaç Takip Sistemi çözümlerine odaklanan firmamız, geliştirdiği yazılımsal ve donanımsal çözümler ile endüstri tarafından beğeni toplamaya devam etmektedir. İlaç Endüstrisinden aldığı desteğiyle kendi üretim tesislerini kuran firmamız karekod baskısı ve agregasyon yapabilen farklı modellerle makina imalatı gerçekleştirmektedir. İmal ettiği makinaların Avrupa ülkeleri başta olmak üzere bir çok ülkeye ihracatını da yapmaktadır.

İlaç serileştirme makinalarında kazandığı endüstri uzmanlığını, checkweiger sistemleri, robotik pick & place uygulamaları, spesifik etiketleme uygulamaları alanlarına yönlendirmiş ve bu alanda da başarılı çözümler geliştirmiştir.

Sektör içerisinde sunduğumuz hizmetler;

  1. İlaç Takip Sistemi Projesi kapsamında ilaç kutularına karekod uygulanmasında kullanılan donanımların imalatı ve yazılımlarının geliştirilmesi.
  2. İlaç kutularını taşıyan bağ, koli, palet gibi hiyerarşilerin (aggregasyon) hazırlanmasında kullanılan donanımların imalatı ve yazılımlarının geliştirilmesi.
  3. İlaç üretimi esnasında kutuların ağırlıklarını ölçen donanımların (checkweigher) imalatı ve yazılımlarının geliştirilmesi.
  4. Kolileme yapan hatlar üzerine ekipman ekleyerek üretim sürecini durdurmadan aggregasyon (hiyerarşi) oluşturan entegrasyonların geliştirilmesi.
  5. Üretim süreçlerini daha verimli kılabilecek robotik kol uygulamaların tasarlanması ve geliştirilmesi.
  6. Serileştirme sonucunda oluşan verinin Sağlık Bakanlığı bünyesindeki İlaç Takip Sistemi sunucularına bildirilmesini sağlayan yazılımların geliştirilmesi ve üçüncü parti ERP, WMS ve MES yazılımları ile entegrasyon sağlanması.
  7. Ürettiği sistemlerin GAMP5 kuralları çerçevesinde validasyon dokümanlarının hazırlanması ve testlerinin yapılması.
  8. İlaç Takip Sistemi Projesi kapsamında üretilen yazılım ve donanımların satış sonrası servis ve destek hizmetinin verilmesi.
  9. Serileştirme uygulamalara özel sarf malzemelerinin temini ve satış sonrası hizmetlerin sağlanması.

Diğer bir iş birimi olan Sıcaklık ve Nem Takip Sistemleri konusunda ise geliştirdiği ürünler ile sektöre yön veren firma olmuştur. Ulusal ve uluslararası pazarda 300 den fazla 100 m2 den 50.000 m2 ye kadar değişen büyüklükte ortamın sıcaklık ve nem takibini başarı ile gerçekleştirmektedir. Bu konuda daha detaylı bilgi için www.sicaklikolcer.com web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Özet olarak Ankara ve İstanbul’da bulunan ar-ge ve üretim alanlarında, sağlık sektörüne odaklı çözümler üreten firmamız üstlendiği sorumluluğun bilincinde, hasta ve müşteri memnuniyetini en üst seviyede tutacak yazılımlar ve donanımlar geliştirmektedir.

Menü